Nu mi-a venit ciclul luna asta

Ciclul menstrual

Postata de Nicoly cu 10 ani in urma.

Buna ziua,luna asta nu mi-a venit ciclul ar fi trebui sa vina pe 28 si deja este 1 si tot nu imi vine,am avut relatii sexuale cu iubitul meu si mie frica sa nu fiu insarcinata,desi inainte sa am relatii sexuale mi s-a mai intimpat asa ceva,o luna nu imi venea ciclul,nustiu ce sa fac ajutati-ma va rog...(((

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa efectuati un test de sarcina; daca iese negativ, il puteti repeta peste ~ 1 saptamana.
Este indicat sa consultati medicul ginecolog si/sau endocrinolog pentru evalaure, mai ales ca nu aveti un ciclu menstrual regulat.

Dr. Dan Raica

acum 10 ani

Buna ziua,

O intirziere menstruala de trei zile nu reprezinta nici o problema. Daca intirzie mai mult, faceti un test de sarcina, pentru ca nu este exclusa.

O zi buna!