Intarziere ciclu

Ciclul menstrual

Postata de Elen Suzana cu 12 ani in urma.

Buna ziua. As vrea sa imi intarzie menstruatia vreo 5 zile. Trebuie sa imi vina pe 5 Septembrie, si vreau sa aman pana pe 10 Septembrie. Mentionez ca nu am mai facut acest lucru niciodata, si nu folosesc anticonceptionale. Cineva m-a sfatuit sa iau Orgametril cu 2 saptamani inainte pana pe 10 Septembrie. Intrebarea mea este daca este buna aceasta metoda, daca are efect, si daca sunt consecinte? Adica intarziere de ciclu dupa aceea, dureri de cap, stari de voma sau ceva de genul? Multumesc.

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 12 ani

Cel mai bine este sa nu inccati asa ceva, pentru a nu risca dereglari si complicatii ulterioare.