Exista posibilitatea sa rămân însărcinată ?

Ciclul menstrual Sarcina Sex si probleme sexuale

Postata de SB cu 4 ani in urma.

Ieri, eu si prietenul meu am încercat sa facem sex oarecum
Eu eram virgina, și încă nu ma simțeam pregătita,dar el și-a introdus penisul la intrarea in vagin.
După vreo 2-3 penetrari nu am rezistat, din cauza durerii si el a ieșit.
Eu am început sa sângerez abundent, am avut senzația de greata si amețeală puternica.

1. E posibil sa imi fi rupt himenul definitiv sau parțial, sa.l fi atins puțin?
E normal sa mai am mici sângerări in zilele următoare? Mai am niște sângerări mai maronii si parca elimin mici bucati de pieliță

2. As putea rămâne însărcinată? Nu a fost tocmai un act cu finalizare, zic eu
Nu am folosit metoda contraceptiva, iar el a ejaculat inafara corpului meu (exista posibilitatea sa fi transmis spermatozoizii totuși ?) El a zis ca nu si.a pătat penisul cu sânge
Mentionez ca ar trebui să-mi vina ciclul in 3-5 zile dar nu e mereu un ciclu regulat, in ultimele 3-4 luni a fost reglat ( primele 3 luni am luat pastile iar in următoarea luna, inafara tratamentului, ciclul mi.a venit normal, regulat)

Raspunsuri (4)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Educatia-sexuala-la-copii-si-adolescenti/himenul-dovada-a-virginitatii-femininei_7764

Utilizator11564575812

acum 4 ani

Bună! Sângerările sunt sigur din cauza ruperii parțiale sau totale a himenului
Chiar dacă el nu a ejaculat in vagin, exista acea preejaculare care conține de asemenea spermatozoizi. Posibilitate de a rămâne însărcinată exista. Iti recomand sa ti faci un test de sarcina daca ciclul întârzie mai mult de 2 săptămâni.

SB

acum 4 ani

Sangerarile s-au cam prelungit in jur de vreo 5 zile ,e posibil sa fi fost simentruatie in acelasi timp ? pt ca ar fi trebuit sa-mi vina in acea perioada

SB

acum 4 ani

Au fost ca niste sangerari trecute sa zic asa,apoi au disparut definitiv