Cum pot scăpade durere?

Ciclul menstrual

Postata de Utilizator11699607709 cu 5 luni in urma.

Bună ziua.De o zi simt unele înțepături în partea stângă sus, durerea nu e chiar în centru, ci mai spre braț, durerea se simte și în mâna stângă, o durere și o amorțeală simt la mâna stânga.Ce ar putea fi? Oare ar putea fi de la faptul că mi-a venit menstruația?
Menționez că am 21 de ani

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 luni

Buna ziua!

Este posibil sa fie o gama larga de cauze pentru simptomele pe care le descrii. Este putin probabil ca durerea si amorteala sa fie cauzate de menstruatie, deoarece menstruatia afecteaza in principal zona pelvina.

Cu toate acestea, simptomele pe care le-ai descris pot fi atribuite unor cauze variate, de la probleme musculare sau scheletice, la probleme cu inima sau organele interne. Este important sa consulti un medic pentru o evaluare adecvata a simptomelor tale si pentru a elimina orice conditie medicala subiacenta.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes:https://sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/cand-devine-durerea-de-ovare-o-urgenta-medicalai_17741