Cum opresc menstruatia ?

Ciclul menstrual

Postata de Utilizator11568666096 cu 4 ani in urma.

Buna seara! Luna aceasta mi a venit ciclul cu 2 saptamani mai devreme si este deja ziua a 10 ea si nu îmi trece. De fel ciclul meu este regulat, vine la 29 de zile si tine vrei 5 zile maxim. Am ințeles ca vitamina k ar putea opri sangerarea dar nu am incercat încă. Ce ma sfatuti sa iau? O seara buna?

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/menstruatie-cand-semnaleaza-o-problema-de-sanatatei_7389

Utilizator21568705442

acum 4 ani

Buna ziua,
cel maii bine mergeti la un control gineco.am avut aceiasi problema decurand ,cu vitamina K a tinut sub control sa nu mai fie atat de abundent, dar nu se poate lua decat cateva zile, am fost la un consult si mi a dat antiinflamator indometacin supozitor doua pe zi, la 12ore.

Florina