contraceptive

Ciclul menstrual

Postata de felicia38 cu 12 ani in urma.

??????????

Raspunsuri (3)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

ne-ati putea scrie mai multe despre ce doriti sa aflati in legatura cu acest subiect?

va urez o seara buna

felicia38

acum 12 ani

Ce efecte secundare pot sa aiba?Care sunt cele mai indicate pentru o persoana nefumatoare, hipotensiva, cu antecendente in familie de cancer la san, infarct miocardic? Care sunt cele care nu ingrasa?
Multumesc.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

Buna ziua,

Este indicat ca inceperea utilizarii anticonceptionalelor orale sa o faceti in urma unui consult endocrinologic, doar acesta fiind in masura sa va prescrie anticonceptionalul potrivit organismului dumneavoastra in functie de consult, analize si dupa cum ati banuit si dumneavoastra, si in functie de bolile asociate.
Cat despre informatii generale in legatura cu anticonceptionalele si riscurile folosirii acestora, va recomand urmatorul articol, deoarece sunt multe lucruri de spus:

//sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/pilulele-contraceptive_988

Va urez o zi buna