Ciclul menstrual?

Ciclul menstrual

Postata de Utilizator11699445894 cu 5 luni in urma.

Bună ziua, as vrea va rog sa.mi spuneți dacă luna trecuta am avut menstruație pe data de 08 octombrie, în luna asta noiembrie pe cât ar trebui sa.mi vina(menționez ca ciclul menstrual nu îmi vine în fiecare luna pe aceeași data). Aștept rasp.dvs.Multumesc?

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 5 luni

Buna ziua!

Durata ciclului menstrual variaza de la o femeie la alta si poate fi afectata de mai multi factori, inclusiv de stres, dezechilibre hormonale, schimbari in stilul de viata sau boli. Daca durata ciclului menstrual este neregulata, este dificil sa se determine exact data la care urmeaza sa apara menstruatia. Cu toate acestea, intr-un ciclu regulat de 28 de zile, menstruatia ar trebui sa se intample in jurul datei de 6 noiembrie. Va recomand sa tineti evidenta ciclului menstrual timp de cateva luni pentru a obtine o imagine mai clara a duratei si a regularitatii acestuia.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/dereglarile-ciclului-menstrual_15504

Utilizator11699445894

acum 5 luni

Dacă menstruația întârzie și nu a venit pe data de 06 noiembrie cum ați spus, ar putea fi din cauza ca am luat pastilă de a doua zi(Escapelle 1,5MG comprimate)? Multumesc