Ce pot sa fac in situația asta?

Ciclul menstrual

Postata de Alina cu 4 luni in urma.

Bună seara. Am luat 9 zile ProFecund și mi-a venit menstruația,dar 2 seri am uitat sa iau ProFecund și mi sa oprit... Ce pot sa fac? Dacă încep să iau din nou o să îmi vină?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 luni

Buna ziua,

Daca ati uitat sa luati pastilele ProFecund timp de 2 seri si menstruatia s-a oprit, va recomandam sa cititi instructiunile produsului sau sa consultati un medic sau farmacist pentru sfaturi specifice pentru situatia dvs. Ei vor putea sa va ofere cea mai buna optiune in functie de produs si de ciclul tau menstrual.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol recomandat:
sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/cum-procedezi-daca-omiti-o-zi-din-tratamentul-anticonceptionali_18644