buna ziua

Ciclul menstrual

Postata de ve2 cu 12 ani in urma.

am avut un chiuretaj, dupa o sarcina oprita in evolutie si mi-a dat orgametril timp de 3 luni, (incepand cu a 15 zi timp de 10 zile cate 3 pastilute pe zi)prina luna mi-a venit ciclul a treia zi de cand am terminat orgametrilul adica la 27zile, iar luna asta am terminat orgametrilul pe 28 noiembrie, azi este a 4 zi si nu mi-a venit ciclul , si ma dor ovarele in anumite perioade, la eco luna trecuta mi-a iesit un chist de2.8 functional, credeti ca sunt probleme, o sa imi vina ciclul, (am emotii ar trebui sa raman insarcinata luna aceasta asa mi a zis medicul) care este parerea dvs.??? Multumesc mult de tot

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

repectati indicatiile mediculuispecialist ginecolog.
conform prospectului" reactii adverse ocazional (1-10%) sau rar (mai putin de 1%) : ciclu menstrual neregulat". pentru depistarea unei eventuale sarcini se poate efectua un test de sarcina din urina (efectuat la 7-10 zile dupa contactul sexual fecundant) sau din sange