dupa 28de sedinte de radioterapie pt cancer de rect ,ce tratament trebuie sa ia pt diaree?

Carcinom cortical suprarenal Coriocarcinom Sarcom Ewing Cancer de trompa uterina Mezoteliom pleural malign Neuroblastom Carcinom neuroendocrin Osteosarcom Cancer peritoneal Tumori solide Sindromul de liza tumorala Carcinom cu celule merkel Mezoteliom malign Cancer de tract urinar Boala Castleman
+12
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21550557702 cu 5 ani in urma.

desi a terminat de 6 zile radioterapia nu poate scapa de diaree.A luat imodium, normix ,furazolidon, saprosan, smecta si fara niciun rezultat

Raspunsuri (3)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Bulimie-si-anorexie--tulburari-de-alimentatie/diareea-cronica_10418

MihaelaP

acum 2 luni

Încercați cu TASECTAN, este folosit special ptr persoanele care fac diaree după chimioterapie. Protejează mucoasa intestinală, reduce drastic frecvența scaunelor. L-a încercat o prietenă pe mama mea cu rezultate f bune, anul trecut.

MihaelaP

acum 2 luni

Precizez ca prietena mea este medic rezident pe o secție de oncologie. Acolo se folosește TASECTAN în aceste situații de diaree data de chimioterapie.