Cum se poate depista cancerul de oase?

Carcinom cortical suprarenal Coriocarcinom Sarcom Ewing Cancer de trompa uterina Mezoteliom pleural malign Neuroblastom Carcinom neuroendocrin Osteosarcom Cancer peritoneal Tumori solide Sindromul de liza tumorala Carcinom cu celule merkel Mezoteliom malign Cancer de tract urinar Boala Castleman
+12
Vezi toate grupurile

Postata de MembruMobileApp1512725219 cu 6 ani in urma.

Am dureri in zona superioara stanga a bazinului de un an. Sunt operat de hernie de disc din 1992. Am 69 de ani.Pana anul trecut mai aveam dureri dar la mijloc si picioare,dureri care cedau la antiinflamatoare.Acum datorita altor boli am interzis la aceste medicamente,dar am,a mai incercat si nu cedeaza.Mai rau e ziua.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Cancer/simptomele-cancerului-osos_11468