Puteți sa ma ajutați cu interpretarea rezultatelor analizelor?

Candidoza

Postata de MembruMobileApp1502708740 cu 6 ani in urma.

As dori o interpretare a rezultatului analizelor de mai jos:
Celule epiteliale: frecvente
Leucocite: rare
Hematii: absente
Flora bacteriana: relativ frecventi bacili Gram pozitivi si Gram negativi
Levuri: absente
Trichomonas vaginalis: absent
Tin sa mentionez ca este absenta orice urma de bacterie ( ABSENT ENTEROBACTERIACEAE, ABSENT STAPHYLOCOCCUS AUREUS, ABSENT STREPTOCOC BETAHEMOLITIC GRUP B(AGALACTIAE), ABSENT ENTEROCOCCUS SPP. ; ABSENT CANDIDA SPP. ). Exista ceva de care ar trebui sa fiu îngrijorată?? Mulțumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor.