Perioada de incubatie?

Candidoza

Postata de Utilizator21560431323 cu 4 ani in urma.

Buna ziua! Care este perioada de incubatie la candidoza? Dacă am avut relații sexuale și la doua zile după au apărut simptomele este nevoie ca și partenerul sa facă tratament?
Mulțumesc!

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/candidoza-vaginala-cauze-semne-si-simptome_10816

Utilizator21560431323

acum 4 ani

Buna ziua! Ca sa merg la un control medical presupune sunat, făcut programare, a început perioada concediilor, cine știe când îmi găsește loc, iar eu in disconfortul asta nu mai pot sa stau nici măcar o zi. Știu clar ce am, am fost de fiecare data la doctor și m-am tratat numai cu tratament de la doctor cu analize și tot tacâmul. Am nevoie de o informație generală. La orice afecțiune se cunoaște perioada de incubatie, însă la candidoza nu am găsit pe net nimic referitor la asta.
Mulțumesc!