nu stiu ce poate fi!!!!

Candidoza

Postata de laverdad cu 14 ani in urma.

Ziua buna!
Am o problema care a inceput acum ceva vreme, in mai 2009 am fost diagnsticat cu gonoree, am urmat tratamentul si n-am mai reluat analizele. La o luna , am inceput sa am dureri de articulatii, am facut un ASLO, exudat faringian si urocultura sa vad daca e din cauza gonoreei, nu a iesit nimic. La 2 luni dupa aceea, am revenit l doctor cu aceleasi dureri, am urmat un tratamentu cu antibiotice si anti-inflamator, dupa care m-am simtit mai bine, totusiam reluat testul de ASLO,si exudat faringian si tot asa, nimic. In ianuarie anul acesta am facut analizele ca sa vad daca nu cumva mai am boala in mine, prin secretii uretrale, urocultura si spermocultura din care a rezultat NIMIC. Problema e urmatoare, dupa aceea boala, am ramas cu un miros neplacut, daca nu ma spal se formeaza sub piele o secretie branzoasa, ceea ce e ciudat fiindca nu aveam asa ceva inainte. Sperma nu mai are aceeasi textura si culoare ca inainte, urmeaza sa fac o spermograma. Si mai nou, nu m-am spalat vreo 3 zile si au inceput sa apara niste pete rosii, pe langa secretia aceea branzoasa urat mirositoare. V-as fi recunoscator sa-mi dati niste sfaturi, pana dupa weekend, cand ma duc la doctor cu ultimile analize. Parerea mea e ca inca mai am boala asta in mine, sunt sigur de asta, dar nu reiese la analize. Multa sanatate!!!

Raspunsuri (6)

irina

acum 14 ani

Igiena zilnica este foarte importanta, nu se poate sa stai 3 zile fara sa te speli. nu credeam ca mai este posibil asa ceva in ziua de azi.

gonoreea

acum 14 ani

nespalatule

xxx

acum 14 ani

Irina, nu ai prins ideea... Ori esti cretina! Nu igiena e problema aici, nu intelegi? Du-te si imparte candidoza cu altii

xxx

acum 14 ani

Gonoreea, esti o bacterie patogena, vezi-ti de treaba in alte uretre sau vagine!

cris

acum 14 ani

sa stii ca ai sigur o candidoza.dupa ab administrate daca n-ai luat si antimicotice asta e rezultatul.tre sa mergi la medic pt un tratament.pacat de tine ca-ti bati joc de viata ta

lori

acum 14 ani

Eu zic sa nu asculti toate balivernele scrise de necunoscatori. Cel mai probabil ai candidoza, este ceva normal la fete, si care usor se transmite si la barbati, un alt factor este igiena, nu conteaza cat de des te speli, mai important e ce folosesti la spalare. Foloseste sapun cu ph neutru, o spalare pe zi este suficienta, cu o lingurita de bicarbonat de sodiu intr-un lighean de apa fiarta, racita in prealabil. Candidoza apare datorita unei ciuperci numita candida, datorita ruperii echilibrului dintre bacterii si acesti fungi. De exemplu daca iei antibiotice, daca te speli prea des, bacteriile care fac parte din ciclul natural al organismului nostru sunt distruse si lasa formarea acestei ciuperci. Mai multe cred ca ai aflat si tu. Candidoza nu e o boala de care sa-ti fie teama, trece repede prin tratament. Du-te si fa-ti analizele!