Mancarimi vaginale

Candidoza

Postata de olly49 cu 14 ani in urma.

Am mancarimi vaginale periodice o tratez cu unguentul Nidoflor dar care nu ma ajuta acum caci mancarimea persista ,mentionez ca nu am rel sexualede 2 ani.Va multumesc anticipat pt raspuns.

Raspunsuri (5)

ionica

acum 14 ani

Nu este nevoie de contact sexual pentru a avea aceste mancarimi,ele pot fi de la detergenti, material sintetic al lenjeriei intime, produse de igiena intima, etc. Poti sa-ti faci bai de sezut cu infuzie din salvie, urzica sau ulm alunecos si iti poti cumpara CERVUGID ovule.

olly49

acum 14 ani

Multumesc pt sfat draga Mariana

Alice70

acum 14 ani

Consulta un ginecolog pentru un examen al secretiei vaginale. Este posibil sa fie vorba de o infectie (nu e neaparat sa fie transmisa pe cale sexuala).

IOANA

acum 14 ani

DA CERVUGID ESTE CEL MAI BUN SAU UNGUENT

dana

acum 14 ani

foloseste LOMEXIN 600MG OV DOZA UNICA SI E FOARTE BUN.