IBC-10

Candidoza

Postata de christine00 cu 14 ani in urma.

Va rog frumos, stie cineva cum este acest vaccin impotriva candidozei IBC-10? L-a testat cineva? De unde il pot procura?

Raspunsuri (10)

Sheila

acum 14 ani

//sfatulmedicului.ro/medicamente/ibc-10_16012
il gasesti la Cantacuzino

christine00

acum 14 ani

Stii cumva are efect asupra unei candide avansate? Imi e greu sa il procur pt ca sunt din TM si as dori sa stiu daca merita...
Mersi.

Claudia

acum 13 ani

Da, are efect, este foarte bun, am avut candidoza avansata, timp de 10 ani, stare grava, am scapat in urma acestui vaccin IBC 10, dar nu se mai fabrica. Trebuia facut 2 ani la rand pentru a scapa definitiv, adica sa nu recidiveze, eu am facut numai un an (in doua serii) si am scapat. Vaccinul are 10 fiole si se face de doua ori pe an. Faptul ca nu se mai fabrica, trebuie gasit un inlocuitor (vaccin din import).

simona

acum 14 ani

poti sa comanzi vaccinul la orice farmacie dona si ti-l aduce in cateva zile

DANA

acum 14 ani

Mai sunt farmacii care au acest vaccin,nu este scump doar 35 sau 40 ron,este indicat in candida

MOSOR NONA

acum 13 ani

La care Institut Cantacuzino? ca nu se mai fabrica. De ce? Nu stiu. Am si eu nevoie urgent pentru nepotelul meu de 10 fiole vaccin IBC 10. adresa de e-mail: [email protected]. Voi incerca si la farmaciile Dona.

emil79

acum 12 ani

se mai poate face rost de acest vaccin?

emil90

acum 10 ani

am nevoie de acest vaccin!se mai fabrica?cum fac rost de el?sunt disperat,am candida de peste un an si nu pot sa scap!va rog sa ma ajutati!sunt din salaj! adresa mea de email:[email protected]

Moldovan Angela

acum 10 ani

Da am folosit vaccinul IBC și este foarte bun împotriva candidozei,numai ca nu prea se indura asistentele sa faca acest vaccin,mie cu greu mi la medicul de familie .

Ivasuc Ana

acum 10 ani

va rog frumos sa imi spuneti de unde ati cumparat acest vaccin deoarece si mama mea are nevoie de acest vaccin. va multumesc