Femigin

Candidoza

Postata de Roxana7555414 cu 14 ani in urma.

Ce stiti si ce parere aveti despre spalaturile cu Femigin ?

Raspunsuri (4)

raluca

acum 14 ani

Spalaturile cu femigin sunt pentru igiena locala, in vaginitele provocate de ciuperci. Daca ai fost la un control si mendicul ti-a recomandat sa faci spalaturi vaginale cu acest praf, poti sa o faci. Sanatate

Maria C

acum 14 ani

Daca ai o infectie si medicul ti-a recomandat sa faci spalaturi cu femigin este ok, mai poti folosi si tantum rosa! Ai grija cu aceste spalaturi vaginale, nu sunt indicate sa le faci asa, de capul tau.

Roxana7555414

acum 14 ani

Am intrebat despre acest produs, deoarece medicul mi-a recomandat sa imi fac spalaturi vaginale, dar nu ca si tratament pe o perioada limitata, ci pentru ingiena intima, zilnica...Ceea ce mi se pare cam mult, suficient pentru a deregla flora normala a vaginului.De aceea am cerut pareri.

floryny

acum 14 ani

Sunt pareri pro si contra despre aceste spalaturi vaginale. Normal vaginul se autocurata singur si nu are nevoie de ajutor. Dar aceste spalaturi sunt recomandate numai dupa un control, numai la recomandarea medicului.

Spre exemplu, in cazul mancarimilor vaginale si modificarii secretiei genitale, medicul poate indica spalaturi vaginale cu femigin sau tantum rosa, ceaiuri... pana la obtinerea rezultatelor analizei secretiilor, cand va indica tratament medicamentos specific infectiei respective. Numai bine va doresc!