despre candida

Candidoza

Postata de gabriela-anisoara cu 14 ani in urma.

stie cineva cum se poate reface flora vaginala?

Raspunsuri (4)

Adrienne

acum 14 ani

Cu ajutorul lactobacililor. Consumand 1-2 cani de lapte batut pe zi, cateva luni,reface f. bine flora vaginala. Trebuie sa fie specificat pe eticheta ca, contine lactobacili. Se poate introduce si in vagin. Exista si comprimate.

paula

acum 14 ani

ceai de galbenele si bicarbonat de sodiu spalaturi cu ajutorul irigatorului

Adrienne

acum 14 ani

Un rezultat f. bun de secretie vaginala trebuie sa arate in felul urmator : frotiu " normal I " si flora bogata in " bacili lactici ". Am inteles ca intrebarea se refera la refacerea florei vaginale.

logos70

acum 13 ani

Exista un tratament eficient impotriva candidei, C-Free se numeste, se gaseste in sistemul mlm al firmei Coral Club International, il puteti gasi si pe siteul www.coralclubin.eu, va pot sta la dispozitie pentru amanunte.
Sigur, si imunitatea este foarte importanta, pe acest site gasiti si tratamente optime pentru imunitate, sanatatea femeii, sanatatea copilului, sanatatea barbatului, antioxidanti cu nanoclusteri, etc...