cum scapă de candidoza??

Candidoza

Postata de Utilizator11564520555 cu 4 ani in urma.

Buna ziua, de curând am aflat ca am candida, iar mama mi a dat un fluconazol, am întreținut relații sexuale, neprotejat, cu iubitul meu, neștiind in momentul acela ca am iar acum, după 3 zile de atunci s-a infectat și el. El îmi spunea ca-l mananca acolo de vreo săptămâna, dar a zis ca nu in ci pe, ca și cum te ar mânca piciorul, iar astăzi a observat petele albe. Întrebarea mea este dacă poate lua fluconazol lph ca și mine, doza unica, și dacă acesta se poate da la farmacie fără rețeta de la doctor. Eu am luat ieri pastila și deja s a ameliorat, dar nu stiu dacă e ok sa ia și el sau ce sa facă in afara de a merge la un doctor cum ar trebui..

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Candidoza-si-alte-infectii-micotice/cum-se-trateaza-corect-candidoza_10760