candida

Candidoza

Postata de nyco09 cu 14 ani in urma.

ce tratamente ati urmat pt candidoza?

Raspunsuri (15)

asyra

acum 14 ani

pimafucin

dessuca

acum 14 ani

lomexim ovule si crema,spalaturi cu tantum rosa

andra8

acum 14 ani

flucovim(floconaol) de 150 mg doza unica si un ovul de Lomexim

gina

acum 14 ani

canesten ovule, canesten crema, nizoral pastile si spalari cu tantum rosa

cristina

acum 14 ani

cerviron..cervugid.....ovule.

olimpia19112481

acum 14 ani

eu le-am folosit pe toate de a lungul timpului si tot recidiveaza. sunt disperata !!!!!!!!!!!

nyco09

acum 14 ani

Si la mn la fel se intampla ...recidiveaza lunar!!!

oana

acum 14 ani

ovule polyginax si spalaturi cu musetel 10 zile, iar ca eram la ciclu continuam sa pun cate un ovul seara renuntand la spalaturi

beatrice

acum 14 ani

recidiveaza in fiecare luna eu am facut tratament cu clotrimazol si polyginax nici un rezultat ce ma fac?????????????

oana

acum 14 ani

la mine a dat rezultate dupa 3 - 4 luni... mai fa un control si vezi ce zice medicul sau dute la atul

dora

acum 14 ani

schimba medicul.eu asa am facut si acesta mi-a zis ca nu trece cu ovulele astea pt ca sunt cu spectru larg si nu sunt asa eficiente pentru un anumit tip de infectie.in primul rand trebuie sa elimini factorii favorizanti : anticonceptionalele,dulciuri...etc. daca folosesti ac trebuie sa reduci doza lor. faci tratament dupa ce iti faci antifungigrama,dupa care iti repopulezi vaginul cu probiotice.aa,trebuie sa ai grija si la alimentatie,adica multe vitamine care sa intareasca sistemul imunitar

cristina

acum 14 ani

la mine revine in fiecare an in perioada primaverii.nu stiu de ce,tratament am folosit lomexim ovule.am 3 ani de cand am problema asta.prima data a aparut in timpul sarcinii.:(

anonima15

acum 14 ani

am problema asta dar mie frica sai spun la mama ce sa fac?

olimpia19112481

acum 14 ani

Fetelor este groasa! am zis eu ca i blestem ! Poate ar trebui sa facem antibiograma ca sa vedem la ce i sensibila si poate numai asa sa dea randament tratamentul. Eu una o iau razna. Ma cert si cu sotul ca l tot pun sa se trateze. Pana la urma o sa mi zica cine stie ce ... ca umblu fleaura de tot ne tratam, in fiecare luna. Sunt foarte suparata. Ma confrunt cu situatia asta de cel putin 7 ani. Mi-e teama sa raman insarcinata ca sa nu afecteze copilul.Pe de alta parte tot bag antibiotic la geu de mi e teama sa nu devin imuna !

logos70

acum 13 ani

Exista un tratament eficient impotriva candidei, C-Free se numeste, se gaseste in sistemul mlm al firmei Coral Club International, il puteti gasi si pe siteul www.coralclubin.eu, va pot sta la dispozitie pentru amanunte.
Sigur, si imunitatea este foarte importanta, pe acest site gasiti si tratamente optime pentru imunitate, sanatatea femeii, sanatatea copilului, sanatatea barbatului, antioxidanti cu nanoclusteri, etc...