Am zona intima inflamata după contact cu mâncărime și durere ?

Candidoza

Postata de Elena cu un an in urma.

După contact, mi s a inflamat toată zona intima la suprafață, și clitorisul e umflat. Mâncărime exista puțin și un disconfort la urinare. De la ce? Precizez ca e a doua oara când se întâmplă asa după un contact neprotejat cu persoane diferite la distante diferite de timp.

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Este posibil ca aceste simptome sa fie cauzate de o infectie cu transmitere sexuala. Este important sa consultati imediat un medic pentru un diagnostic si un tratament adecvat.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-cu-transmitere-sexuala/boli-cu-transmitere-sexuala-sifilisul-gonoreea-chlamydia-scabia-sida_1101
sfatulmedicului.ro/Boli-cu-transmitere-sexuala/depistarea-si-prevenirea-bolilor-cu-transmitere-sexuala_9197
sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/afla-care-sunt-cele-mai-sigure-metode-contraceptive_16449