Tatal meu in varsta de 83 ani are abdomenul plin de gaze si nu se mai degazeaza cu nici un medicam?

Cancerul gastric

Postata de MembruMobileApp1493616163 cu 6 ani in urma.

Este diagnosticat cu asm bronsic din 1989, ateromatoza aortica dubla leziune aortica ateromatoza, bigeminism atrial intermitent, insuf. cardiaca cronica congestiva globala, hipertensiune arteriala gr.2 risc f.inalt, alveolita alergica extrinseca complicata cu bronhopenumopatie obstructiva cronica clasa III gold si fibroza pulmonara difuza , hipertensiune pulmonara medie. De la sp.Parhon Iasi i s-a recomandat un consult la un medic specialist in gastrologie ptr ca are abdomenul plin de gaze de aproximativ 2 ani si nimeni si cu nimic nu se degazeaza. Unde sa*l duc ptr un consult si ce ar trebui sa fac? MEDICII SPUN CA ARE UN DOP LA MIJOCUL INTESTINULUI GROS CARE NU CEDEAZA NICI LA CLISME. VA rog sa ma sfatiuti ce ar trebui sa fac. Multumesc mult.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-intestinale/balonarea-eructatia-si-gazele-intestinale-cum-pot-fi-evitatei_5228