Se Trateaza Cancerul De Colon??

Cancer

Postata de Utilizator11581352457 cu 4 ani in urma.

Imi poate spune cineva ce fel de tumora (ce grad) are mama mea ,am doar rezultatul de la colonoscopie:Exploatare până la 80 cm de edificiul anal(transvers mediu) la acest nivel se vizualizează o formațiune tumorala stenozanta, ce nu se poate depasi,de la nivelul căreia s-au prelevat biopsii multiple!Va multumesc!

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 4 ani

Buna ziua, piesa biopsiata se da la anatomo-patologie, si abia dupa ce este analizata acolo veti afla stadiul bolii.
Parerea mea este ca piesa sa o duceti macar la inca un medic, sa aveti minim o confirmare, in afara de primul laborator. Sunt multe tratamente, depinde ce alege doamna: regimuri de purificare cu sucuri de legume (Rudolf Breuss), interventia chirurgicala, radioterapie.
Va recomand, atat pentru doamna cat si pentru cei apropiati ei, psihoterapie oncologica - sunt centre unde doamna beneficiaza gratuit de aceste servicii. Daca doriti sa mai discutam, ma puteti contacta si la adresa de mail de adresa_web_filtrata , stef.budacu
Toate cele bune!