Ce trebuie sa stiti despre cancer...

Cancer

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

care poate fi cauza

Raspunsuri (13)

ramona ioana1

acum 16 ani

cauzele sunt multiple depinde de ce fel de cancer e vorba, pulmonar -fumat in general, uterin - aci nu mai stiu, la creer - nefunctionalitate etc. daca imi zici mai multe pote mai stiu cate ceva si te ajut

marinela32

acum 16 ani

mai exista vreo speranta cind ai fost operat de cancer ganglionar si uterin acum 12 ani iar in urma cu 2 ani a recidivat la sin mi sa facut o biopsie dup iradiatie peste alta facuta acum 12ani .pe locul iradiatiei a aparut sub pielea care e vinata cancer dupa doi ani de chin au afectat si oasele problema este ca am 40 de anisi vor sa-mi scoata sinul neafectat .intrebarea este voi avea vreo sansa/sau voi muri la citeva saptamini

Adela

acum 13 ani

Sunt metode cu care te poti proteja sa nu se mai dezvolte aceste celule, toti le avem dar nu la toti se dezvolta...Sotul meu a fost la un medic naturist in cluj in urma cu 7 ani, a facut chimioterapie pentru un adenom de prostata si de atunci tot se trateaza cu produse naturale, bea ceai verde zilnic, si ia Reishi SE, Best Serrapeptase, Ojibwa Herbal (Essiac sub forma de capsule), Face miscare zi de zi, e mai activ ca mine, consuma produse apicole miere, polen, propolis....eu sunt mai picata ca el seara, el ar mai face ceva :)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

Va multumesc din suflet si astept cu nerabdare intrebarile dumneavoastra, eu am avut foarte multe explicati de la medici si nici unul viabil operatie mele, mi sa facut afirmatie la IONC cluj, dupa a 2 biopsie ca: daca va faceam chimioterapie si radioterapi in trei zile eram terminat, asa ca am fosr doar simulat si am facut doar tomograf si un tratament de cefarospolina si algozone dupa o luna de spital, dupa care mi-au dat drumul acasa. Starea mea fizica si psihica este ok si nu am probleme, durerea vine de la colectarea secretiilor nazale si se aduna in locul sinusului, facand tot odata presiune pe terminatile nervoase si imflamatie.
Va doresc viata lunga si felicitarii ptr acest sait minunat si miraculos.
Cu stima si respect Fabian Marian

comentarii utilizatori

acum 15 ani

cumnatul meu a fost diagnosticat cu aceasta boala in urma cu doua luni. A fost operat dar nu s-a intervenit cu nimic deoarece medicii au spus ca nu mai pot face nimic.
A mers la oncolog si a inceput sedinte cu chimioterapie , a slabit foarte mult ,se simte uneori foarte bine alteori nu ,dar nu stim ce se va intampla in continuare ,daca este bine sa faca in continuare chimioterapie sau sa inceapa cu naturiste pentru ca boala lui nu evolueaza ca la un bolnav in ultima faza asa cum spun ei.
Va rog foarte mult daca puteti sa ne ajutati cu mai multe informatii legate de acest diagnostic, sau daca cineva a trecut prin asa ceva si cunoaste vreo clinica in tara pentru tratament , va rog sa ma anuntati pe aceasta adresa se e-mail ,nu are decat 43 ani impliniti in saptamana cind a aflat de acesta boala cumplita.
Multumesc pentru ajutor si va doresc sanatate tuturor.

lavi.tm.

acum 14 ani

amcitit si eu undeva ca este bun ceaiul de pufulita de la plfar+400gr suc de morcovi si100suc de sfecla rosie pe zi timp indelungat, in paralel cu chimioterapia.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Ce este cancerul neinvaziv de gradul I-II ???

comentarii utilizatori

acum 15 ani

as vrea sa stiu cat mai multe despre cancer pulmonar cu ganglioni in metastaza daca m-am pronuntat corect.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

ajutati ma.............am fratele bolnav de cancer si are doar 49 ani

comentarii utilizatori

acum 15 ani

fratele meu are doar 48 de ani si a fost operat ,i-au scos rinichiul stang ,iar rezultatu biopsiei este adenocarcinom renal,fara metastaze. ce sanse are,si ce tratament trebuie sa faca in continuare,ce medicatie,ce analize sa faca in continuare.va rogsa ma ajutati cu informatii care ne pot ajuta,cu adresa unui doctor ,bun profesionist,specializat in acest diagnostic va multumesc

stela19

acum 15 ani

dupa rezectia sanului neafectat ,in nici un caz nu vei muri la cateva saptamani...ai specificat o afectiune a oaselor,,este vorba de metastaza? ai facut chimio. cu Avastin sau numai radioterapie? daca e vb. de recidiva ,in ce stadiu este? [dupa DUKES]..as dori mai multe informatii..

stela19

acum 15 ani

specificati zona afectata ,metastaza in caz ca exista, tratam. efectuate pana in prezent si stadiul bolii..

comentarii utilizatori

acum 15 ani

sotului meu in varsta de 30 ani i-a fost amputata gamba dreapta in urma cu 2 ani,diagnosticul fiind condrosarcom,tumoare maligna gradul I.S-a simtit si se simte bine ,cu exceptia unor dureri la bont ce apar mai ales noaptea.Dorim sa aflam si despre alte cazuri.Mentionez ca a facut si chimioterapie,spunanduni-se ca poate da metastaza la plamani.multumim