Cancerul Mamar

Cancer

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

am un chist mai mare ,dureros.ami este frica sa-l operez pt ca mi-a zis ginec ca ami va aparea si la celalalt an acelasi loc.ce sa fac? sa consult un oncolog.

Raspunsuri (15)

andreea-georgiana

acum 16 ani

unde ai chistu? la ovare sau la sin?si eu am avut probleme dar tu nu specifici,intra pe adr mea si vorbim karmencita70

comentarii utilizatori

acum 16 ani

Am 54 ani si simptome (de vreo luna, doua) care ar putea conduce la un astfel de dignostic. Ieri am fost cu 2 trimiteri (de la ginecolog)la doua centre particulare, pentru examen secretie si, respectiv, mamografie. Primul centru m-a programat pe 18 aprilie (ieri a fost 25 martie), cel cu mamografia - pentru 13 mai (ieri, tot 25 martie...). Din cauza autosugestiei sau nu, nu ma simt deloc bine fizic si psihic, cu asemenea programari. Ce-ar fi de comentat in context?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am fost la un control si mi s- a spus ca am 3 noduli la sanul drept dintre care unul de 9 ml daca in urma tratamentului nu dispar ce trebuie sa fac? acestia pot sa duca la apritia cancerului de san?

fakarul

acum 10 ani

sex non stop pina la remedierea problemei. majoritatea nodulilor sunt generate de lipsa de activitate sexuala

comentarii utilizatori

acum 15 ani

La fete cu varsta cuprinsa intre 10-20 de ani poate aparea cancerul la san?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

De aproximativ 3 luni,mi-au crescut sanii si au inceput sa ma doara,in special cel drept care este si putin m-ai mare.De fapt simt niste intepaturi si durerea este localizata in sanul drept spre axila.Sunt f ingrijorata.Va rog sa imi dati un sfat,tinand cant ca am 35 ani si am sterilet.Multumesc anticipat.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

De aproximativ 2 saptamani ma doare sanul stang si mi-au aparut noduli, am luat algocalmin, dar consider ca aceasta nu este o rezolvare.Uneori menstruatia imi intarzie si 5 luni.Am 14 ani si sunt ingrijorata.

valentin145

acum 15 ani

mergi la un medic endocrinolog ,el te va indruma mai departe ce trebuie sa faci. Nu ai mama? discuta cu ea si mergeti impreuna la medic. In nici un caz nu iti este de folos sa iei algocalmin. Sanatate

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Sunt,probabil,unul din cei 1% barbati care pot fi diagnosticati cu cancer la san...marti 10febr.ma prezint la Fundeni pt.analize...si, eventual,interventie chirurgicala...la prima consultatie mi s-a spus ca diagnosticul va fi pus dupa ce voi fi operat.Ce credeti?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am 49 ani si am un nodul la sanul stang,bine conturat ,fara aderente,de1,3/1,7 cm. La medicul oncolog mi s-a recomandat operatia si doresc amanunte despre o asfel de operatie:ce fel de anestezie se efectueaza, cat dureaza operatia,perioada de internare si recuperare,sanse

comentarii utilizatori

acum 15 ani

de ce credeti ca poate fi periculos, un diagnostic se stabileste mai clar dupa efectuarea analizei care se face imediat dupa interventia chirurgicala ; anatomia patologica.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

acum un an mi s-a pus diagnosticul de suspect cancer mamar.Fiind in strainatate nu am avut posibilitatea efectuarii unei mamografii,de altfel.nici acum.Ce pot face?Pt a sti daca e corect diagnosticul si care sunt sansele mele?

ana288

acum 15 ani

Draga livia si eu am fost operata cu aceeas problema , daca medicul a spus ca trebuie operat , fao, nu sta , operatia este usoara , anestezie totala , si in functie de ce iese la analiza patologica , o sa faci sau nu chimioterapie si radioterapie eu, le-am facut pe toate si ma simt bine . iti doresc sanatate , Eu am facut toate astea la bucuresti la IOB

comentarii utilizatori

acum 14 ani

matusa mea tocmai a fost diagnosticata cu cancer mamar maine va fi operata inca nu se stie cat de avansat este.
CARE SUNT SANSELE EI DE A IESI CU BN DIN ACEASTA OPERATIE

comentarii utilizatori

acum 14 ani

de trei ani ma lupt cu aceasta boala am fost si la cluj mor operat mior scos un nodul si miau confirmat ca nu ieste cancer mamar dar asta nu anteleg ieu de ce mi se anmulteste mam unplut pana si la organu genital mi-a iesit poate puteti sa ma ajutati sa ami spuneti de ce mi se anmulteste va multumesc