Cancer La Colon/Rect

Cancer

Postata de MIRCEA MARIUS cu 16 ani in urma.

Salut, bunica mea in varsta de 69 de ani a fost diagnosticata cu cancer pe rect malign.Are o tumoare neoperabila si una care a fost extirpata in timpul operatiei anus contra naturii.Acum face citostatice si cred ca s-a mutat la rinichi...azi a fost prima sedinta de citostatice si se simte bine.
Va rog sa-mi spuneti daca se va mai intinde si in alta parte si daca se va simti la fel de bine pe parcursul sedintelor.
Ma mai intereseaza daca se poate face si alt tratament in timpul citostaticelor, si ce anume.Am vazut saptamana trecuta la TV facand reclama la un tratament foarte bun pentru aceasta boala si nu stiu cum se numeste.Va rog din suflet sa-mi raspundeti cat mai repede, sa-mi dati niste sfaturi, orice ! Va Multumesc.

Raspunsuri (1)

MIRCEA MARIUS

acum 16 ani

Salut, bunica mea in varsta de 69 de ani a fost diagnosticata cu cancer pe rect malign.Are o tumoare neoperabila si una care a fost extirpata in timpul operatiei anus contra naturii.Acum face citostatice si cred ca s-a mutat la rinichi...azi a fost prima sedinta de citostatice si se simte bine.
Va rog sa-mi spuneti daca se va mai intinde si in alta parte si daca se va simti la fel de bine pe parcursul sedintelor.
Ma mai intereseaza daca se poate face si alt tratament in timpul citostaticelor, si ce anume.Am vazut saptamana trecuta la TV facand reclama la un tratament foarte bun pentru aceasta boala si nu stiu cum se numeste.Va rog din suflet sa-mi raspundeti cat mai repede, sa-mi dati niste sfaturi, orice ! Va Multumesc.