Cancer Duodenal

Cancer Sindromul Zollinger

Postata de adina6887984 cu 16 ani in urma.

fratele meu a fost diagnosticat cu cancer duodenal acum un an si jumatate. atunci a fost operat si i-a fost gasita o tumoare de 4 kg in spatele stomacului ce nu a fost prina sa nimic ...nu se stie cum a crescut acolo...dupa operatie i s-a dat regim alimentar si atat...fara chimio terapie nimic. acum dupa un an si jumatate se simte foarte rau nu a mai mancat de 2 luni ...varsa tot ce baga in gura...si o bucatica cat de mica de orice ....nu mai primeste stomacul...icterul este iesit pe fata...simte ca vrea sa mearga la toaleta dar daca nu a mai mancat de 2 luni ce sa faca?....memoria ia afectat-o uita... nu mai merge...nu-si mai poate controla picioarele, mainile...a fost internat dar inafara de perfuzii nu ia mai dat nimic....iar doctorul a spus ca cel mai bine e acasa . altceva nu ne-a mai zis nimic...am uitat as spun..a fost alcoolic...iar acum bea cam o gura , doua de vin sau orice alcool ca sa vomite ...zice ca se simte mai bine daca vomita....nu stiu ce sa fac ..la ce medic sa mai merg....un medic a zis ca e neagra , atat, altul sa il luam acasa

Raspunsuri (1)

octavian29

acum 14 ani

Noi am avut norocul sa ne dea cineva adresa d-nei dr Mirela Wagner din Los Angeles si sa ne faca o schema de tratament care mama a urmat-o cu strictete timp de 8 luni , dupa 6 luni cind am facut analizele nu mai avea metastaze si medicul oncologist sa mirat si dupa 8 luni ficatul sau era ok,Au trecut 3 ani si mama mea este bine se bucura de viata si noi ca este printre noi.Ea a luat 5 medicamente pe linga Reishi mai lua inca 3 buc de fiecare. Eu va dau adresa de email al d-nei dr si va sfatuiesc sa-i scrieti problema d-stra si sigur va va ajuta.Adresa este [email protected] sau [email protected]