Canabis, Tratament Impotriva Cancerului?

Cancer

Postata de Utilizator11558372727 cu 4 ani in urma.

Tatal meu a fost diagnosticat de curand cu cancer colo-rectal, stadiul IIIB. A trecut prin operatie de rezectie urmat de stoma permanenta. Ulterior, a trecut prin radio terapie si in momentul de fata, face chimio terapie. Starea lui se inrautateste pe zi ce trece, slabeste in continuare. Nu avem certitudinea ca exista sau nu metastaze in organism. In urma testelor facute, s-au descoperit ceva nereguli la plamani si ficat dar fara sa ni se confirme ca sunt metastaze. Ma gandesc ca folosim si un tratament alternativ, natural. Am citit despre uleiul de canabis, am auzit despre protocolul verde, am auzit despre situatii uimitoare ale unor pacienti aflati in ultimul stadiu cu metastaze prezente in tot corpul, care dupa ce au folosit un tratament bazat pe uleiul de canabis si alimente alcaline, si-au revenit ca prin minune. Am incercat sa gasesc mai multe informatii online, sa citesc marturii ale unor persoane care s-au vindecat in felul acesta, sa discut cu un medic sau mai multi care sa imbratiseze ideea asta si care sa aiba pacienti la care s-au vazut intradevar imbunatatiri ale starii de sanatate si ideal, vindecarea completa. Dar din pacate, nu am gasit. Va rog din suflet, daca stiti ceva referitor la asta, daca ati auzit astfel de povesti minune sau chiar le-ati vazut cu ochii vostri, daca cunoasteti medici care pot oferi informatii despre acest aspect, sa imi scrieti aici.

Raspunsuri (1)

Utilizator11566938184

acum 4 ani

Bună, și eu sunt interesata ai găsit vreun răspuns de la cineva?