Buna Ziua.Imi Puteti Spune Cat De Grav Este Acest Diagnostic ?.?

Cancer Abdomenul acut

Postata de MembruMobileApp1520257877 cu 6 ani in urma.

Descrierea microscopica: Fragment de tesut pulmonar cu prezența unei propuneri neoplazice cu dispoziție solid-niciodată,constituită din celule editoriale de talie mare, rotund-ovale,cu pleomorfism nuclear moderat, vocal înalt cu index (7-8m)/camp 40/0,65). Colorată PAS Albastru Social pH2,5:negativă. Teste IHC: p 40 -pozitiv nuclear difuz in celule tumorale. TTF1-NSGATIV NAPSIN A -negativ. Ki 67 pozitiv cu un index nuclear 40% CD 56 - negativ Concluziile : aspecte histopatologice si testele JOC susțin diagnosticul de carcinom cu celule scyamoase nekeratinizat G3. Va multumesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.