As Vrea Sa Intreb Daca Este Necesar Tratament Chimio Daca Ct Este Normal,Analize Normale,ACE 2,55 In Adenocarcinom Gastric Operat G3 pT3N0Mx Operat ?

Cancer

Postata de Utilizator11575899495 cu 4 ani in urma.

Dacă necesita chimio?

Raspunsuri (1)

Utilizator11577653309

acum 4 ani

Cred ca necesita, iti spun din experienta propie si foarte asemănătoare. E mai bine sa se chinuie acum mai ales daca se reface bine dupa operatie si starea fizica ii permite, pentru ca reduce f mult sansele de recidiva. Si as mai da o sugestie. Interesati va de tratamentul cu imunoterapie. A fost testat anul acesta de abia, in strainatate se practica, la noi urmeaza sa se introduca cred.
Doamne ajuta! Sănătate multa!