Cancer sau doar simpli noduli?

Cancer tiroidian

Postata de Utilizator21532729017 cu 5 ani in urma.

Buna seara, dupa o ecografie am primit urmatorul diagnostic, Ecostructura microndulara, nodul hipoecogen de 1.27 cm, vascularizatie intensa.
Fara adenopatii latero cervicale, doamna doctora mi-a spus ca nu este nimic periculos dar eu totusi am o jena la gat, exista posibilitatea de cancer? Tsh mi-a iesit in parametrii, respectiv 3,8
nu stiu ce sa mai cred

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.