La ce se refera HP compatibil cu o infiltrare de carcinom gastric nediferentiat?

Cancer la stomac Tratamente cancer Metastaze hepatice in adenocarcinom Ulcer gastric Mancarime Slabiciune musculara grava
+3
Vezi toate grupurile

Postata de membru334536 cu 6 ani in urma.

As dori un raspuns la rezultatul unei biopsii.

Multiple fragmente biopsice din mucoasa gastrica prezinta infiltrare tumorala cu arhitectura solida, nuclei hipocromi cu cromatina fina, fara nucleoli vizibili, citoplasma putina, frecvente mitoze. CONCLUZIE: Aspect HP compatibil cu o infiltrare de carcinom gastric nediferentiat. Aspecte asociate de gastrita cronica activa, HP pozitiva.

Astept urgent raspunsul dumneavoastra,
Multumesc mult!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.