Umflatura in anus, ce poate fi ?

Cancer de colon Colonoscopie Ulceratii colon

Postata de Utilizator11555020448 cu 5 ani in urma.

Am descoperit o umflatura anala, e rotundă ca un ou, situată undeva in perete(peretele dintre anus si vagin), am fost la doi medici, chiar am făcut și irografie, la examinare ambii medici nu au găsit nimic suspect pe pereți, ciudat este că cand eliberez total intestinul acea umflatura se retrage, medicul chiar mi-a zis ca ce simt eu e colul uterin putin lăsat pe colon. Chiar sa fie colțul uterin? de ce creste ca un ou pe perete atunci cand exista presiune? (am constipatie din cauza anomaliei colonului prea lung) Ce poate fi? ajutor vă rog (((

Raspunsuri (3)

Admin SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Hemoroizii-si-fisura-anala/hemoroizii-tipuri-simptome-cauze-si-tratament_16346

Utilizator11581995479

acum 4 ani

Ați aflat diagnosticul?

Gina Ionita

acum un an

Cu o asemenea oroblema ma confrunt si eu ce poate gi exact o umflatura in aceleasi loc idendic cred.mi a aparut la 3 luni dupa naastere sa fie ceva la uter .col ?