Uit sa respir ziua și dispnee?

Boli respiratorii

Postata de Mihaela cu un an in urma.

Buna. Sunt la pubertate și de la un timp prezintă simptome diferite și aș dori o părere înainte de a face control medical.Dar am momente când imi este greu să respir, simt ca nu am suficient aer, la început nu puteam să înghit ceva deoarece simțeam ca nu am suficient aer. Uneori am dureri în piept. Uit uneori să respir câteva secunde după realizez. De asemenea o tuse care are un zgomot mai ciudat. Cel mai mult ma îngrijorează faptul ca uit să respir ziua pur si simplu și dispnea.Nu stiu ce am, as suspecta glanda tiroida sau astmul bronșic. O părere mi-ar fi de ajutor. Mulțumesc.

Raspunsuri (1)

Dr. Cranta Ali

acum un an

Buna ziua. Trebuie sa faceți consult medical, inițial la medicul de familie, apoi la specialist. Și asta cat se poate de repede. Pe langa afecțiunile enumerate, pot fi și altele, deficitul de calciu, anxietate, atacuri de panica.