De Ce Ma Simt Slabit Si Obosit?

Boli respiratorii Refluxul gastroesofagian

Postata de Utilizator11563741921 cu 4 ani in urma.

Buna ziua. As vrea sa va adresez o intrebare : De ce ma simt mereu slabit si obosit ?
Pe 20 Martie am inceput sa am greturi + voma. Am fost la un gastroenterolog si mi s a gasit bila ingrosata. In urma tratamentului, greturile si voma au ramas. Dupa am facut un Computer Tomograf si mi s a gasit ficatul putin marit ( sunt grasut ) + Intestin Imflamat. Doctorul mi a spus ca s a format din cauza unei infecții. Tin sa mentionez ca am luat foarte multe pastile antiacide (Omeprazole, Esomeprazole, Emanera 40mg) . Am tinut tratamentul cu antibiotice pentru intestin, dar in zadar. ( Endoscopie nu am putut face )
Dupa, am fost la un control ORL si mi a spus doctorul ca am un reflux gastro esofagian. Am inceput sa iau tratament.
Iar acum vreau sa va spun ca am inceput sa ma simt slabit, nu am putere in maini/picioare , sunt obosit si am cateodata greață.
Am luat vitamine, dar degeaba. Analizele la vitamine au iesit perfecte.
Simptome : slabiciune, oboseala, respiratie grea, si cateodata simt o caldura la nivelul pieptului.
Oare sa fac un control la plamani? Va rog, ajutati ma!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Stresul-si-sindromul-de-oboseala-cronica/epuizarea-si-oboseala-semnele-unor-afectiuni-grave_16200