Zgomote in burta, scaune

Boli intestinale

Postata de Pieptar cu 9 ani in urma.

De 4 luni am scaune moi ,galbene, plutitoare si imi chioraie matele chiar si dupa ce mananc. Am fost la doctorul meu de familie si de 4 luni de zile mi-a dat un tratament pentru colon iritat. Acest tratament il iau si azi si nu mi se pare ca face nimic. Zgomotele nu au incetat iar scaunele sunt cateodata moi, galbene sau maronii , dar mereu plititoare. Acuma iau DEBRIDAT si alte 2 medicamente. Am facut si 2 analize din scaun si din sange (procultura parca si nu mai stiu ce.) si au iesit negative(adica bune). Nu am posibilitate sa merg la o4s sa fac anazile mai amanntite. Dumneavoastra ce credeti ca am? Mie frica sa nu am cancer de colon.. sau alceva mai grav

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Numai in urma investigatiilor de specialitate ( gastroenterologice) veti afla un diagnostic cert. Nu este cazul sa va ganditi la cancer.