Questran?Colestiramina?

Boli intestinale

Postata de Utilizator11696258790 cu o luna in urma.

Mai are cineva aceste medicamente ? A rămas la cineva,?
Sunt cam scumpe pe net..se cere 600 de Ron pt 50 plicuri!
S-au varianta germana :LIPOCOL MERZ Kautablett
După operație colecist sunt probleme cu fierea din ficat dureri stomacale și scaun moale!
In Romania nu găsești la farmacie!
Mulțumesc!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

In legatura cu posibilitatea de a gasi aceste medicamente, probabil ar trebui sa intrebati la mai multe farmacii sau chiar la un distribuitor de medicamente pentru a vedea daca pot fi comandate. Unele farmacii pot avea posibilitatea de a le aduce la comanda.

De asemenea, medicul dvs. va poate recomanda si alte tratamente disponibile in Romania, care au acelasi efect terapeutic.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/gastroenterologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Ficatul-si-caile-biliare/ficatul-si-caile-biliare-riscul-unei-patologii-hepatice_956
sfatulmedicului.ro/Ficatul-si-caile-biliare/7-semne-care-arata-ca-ai-probleme-cu-ficatul_15846
sfatulmedicului.ro/Ficatul-si-caile-biliare/semne-care-arata-existenta-problemelor-cu-fierea_16004