Usturime gland!!

Boli genitale masculine

Postata de corpus cu 13 ani in urma.

Salut! Am 17 ani, inca nu mi-am inceput viata sexuala, din cauza unei usturimi care apasa asupra glandului. Usturimea o am de cand ma stiu, de la prima decalotare a penisului, pe la varsta de 13 ani. Din cauza acestui disconfort, nu am reusit sa intretin niciun contact sexual, din toate incercarile mele rezultand un dezastru: ori de cate ori incerc sa penetrez, penisul intra in stare flasca, mecanism de aparare, presupun. Am inteles ca, la primul contact sexual, este normala o usoara usturime, o senzatie de disconfort, dar la mine e atat de pronuntata incat nu pot obtine penetrarea.
Mentionez ca am fost la medicul urolog, in urma cu cateva luni, care m-a diagnosticat cu candidoza, prescriindu-mi un unguent care m-a ajutat doar la marirea elasticitatii preputului, starea glandului ramanand aceeasi.
Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (3)

silviu22

acum 12 ani

am exact aceeasi problema. chiar nu stie nimeni ce inseamna asta? n-am vazut niciun raspuns pe nicaieri,nimic concret. chiar e ceva nemaiintalnit? chiar niciun doctor nu poate sa-i dea de cap acestei probleme? usturimea este foarte puternica si abia pot atinge glandul.si asta de cand ma stiu.cred ca mi-a distrus o buna bucata din viata.daca stie cineva ceva, sa spuna aici va rog

membru234864

acum 11 ani

vad ca nu stie nimeni aleges-ar prafu de de doctori, am aceeasi problema, am fost la 3 urologi si 2 dermatologi...nimic, nu stiu ce am......m**edoctorii romani

username8242

acum 7 ani

Ati rezolvat problema si daca da , CUM ?