stresul imi provoaca toate aceste probleme de mai jos scrise?

Boli genitale masculine Depresie nevrotica

Postata de Utilizator21552683912 cu 5 ani in urma.

crapaturi pe pielea preputului pana chiar la singe cu mancarime si usturime.Am mers la medic de mai multe ori si am facut diferite tratamente cu creme si chiar capsule Sporanox pt.candida,Micospor,travocort,etc.Si toate aceastea de cind am aflat ca am si simtomele intestinului iritabil si balonare.Toate aceste lucruri ma streseaza si mai rau,asta sa fie cauza tuturor problemelor mele?am varsta de 50 de ani si ma confrunt cu aceste probleme de mai multe luni,MULTUMESC ANTICIPAT.

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 3 ani

Buna ziua, posibil sa fie un cerc vicios, prin care stresul sa alimenteze probleme de sanatate, care, la randul lor, creaza stare de tensiune.
Va recomand psihoterapie cognitiv-comportamentala!
Toate cele bune!