Cum pot scăpa de problema cu penisul ?

Boli genitale masculine

Postata de Madalin cu 4 luni in urma.

La început când urinam se simțea de parcă nu ieșea tot, după îmi ieșea un lichid asemănător al spermei, după mă ustura foarte tare când făceam pipi, când mi se ridică penisul aveam o durere foarte mare pe canalul urinar, fac pipi foarte des și puțin, acum am o durere care începe de la capul penisului și de duce pe canal asta in fund și am și o durere de burta foarte mare...ce pot face că nu am pățit așa ceva în viața mea

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 4 luni

Buna ziua,

Simptomele pe care le-ati descris sunt semne ale unei posibile infectii urinare sau a unei alte afectiuni a sistemului urinar. Este important sa consultati un medic cat mai curand posibil pentru a obtine un diagnostic corect si pentru a primi tratamentul adecvat.

Pentru moment, puteti incerca sa beti multa apa pentru a evita deshidratarea si pentru a dilua urina, care sa reduca disconfortul la urinare. De asemenea, puteti incerca sa evitati bauturile care pot irita vezica, cum ar fi bauturile alcoolice sau cu cofeina. Evitarea relatiilor sexuale pana la evaluarea medicala poate ajuta, de asemenea, la evitarea complicatiilor suplimentare.

Va recomandam sa va programati la un medic urolog: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Articol recomandat:
sfatulmedicului.ro/Infectii-urinare/infectii-ale-tractului-urinar_7783

Madalin

acum 4 luni

Doamn/a doctor..sunt plecat într-o țară străină și aici nu prea te baga in seama doctori...as dori daca puteți va rog frumos sa îmi spuneți un medicament pe care îl pot cumpăra de la farmacie