Ce poate fi?

Boli genitale masculine

Postata de Utilizator11701458643 cu 5 luni in urma.

Bună ziua am 16 ani, mi-au apărut pe pielea penisului niște pete roși iar după zone cu piele uscata țin sa precizez ca ma mănâncă. Ce ar putea fii? Mulțumesc!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 luni

Buna ziua,

Petele rosii si pielea uscata pe penis pot fi cauzate de mai multe afectiuni, precum infectii fungice, dermatita, psoriazis sau alergii. Este important sa consultati un medic, cum ar fi un dermato-venerolog sau un urolog, care sa poata examina zona afectata si sa ofere un diagnostic corect.

Va recomandam sa va programati la un medic dermato-venerolog: https://www.clickmed.ro/medic/dermatologie

Articole de interes
sfatulmedicului.ro/Boli-cu-transmitere-sexuala/transmiterea-bolilor-venerice-analize-recomandate-si-tratament_16417
sfatulmedicului.ro/Boli-cu-transmitere-sexuala/depistarea-si-prevenirea-bolilor-cu-transmitere-sexuala_9197