Buna seara!

Boli genitale masculine

Postata de RaduuuJ cu 13 ani in urma.

Am 17 ani si inca nu mi-am inceput viata sexuala. De cand ma stiu nu imi pot atinge capul penisului deoarege ma doare, nu ingrozitor dar totusi doare...iar penisul meu nu se decaloteaza in stare erecta...nu imi pot atinge deloc capul penisului...ustura...care ar putea fi problema? Va multumesc!

Raspunsuri (18)

Iuli

acum 13 ani

Probabil o fimoza. Cauta pe Internet si vezi daca se potriveste.

RaduuuJ

acum 13 ani

nu cred ca se potriveste...am citit pe net...e totul in regula in mare parte...doar ca ma ustura tare cand il ating..defapt nici nu prea pot sa il ating de durere....nu stiu ce sa fac...oare mi-ar putea trece cu un unguent ceva?

Iuli

acum 13 ani

Chestia asta se intampla de cat timp? Dintotdeauna sau de curand? In stare flasca poti decalota?

RaduuuJ

acum 13 ani

il pot decalota si in stare erecta, doar ca manual...adica sa trag eu de piele insa singur nu... dar nu asta e problema...defapt asta si spuneam...cand il decalotez nu pot atinge capul penisului....deoarece doare , ustura ca naiba. Nu stiu ce naiba sa fac...

Iuli

acum 13 ani

Nu e obligatoriu sa se decaloteze singur in erectie, deci asta nu e o problema. Te-am rugat sa imi spui daca aceasta situatie e recenta, cat de recenta sau asa a fost dintotdeauna.

RaduuuJ

acum 13 ani

asa a fost din totdeauna...

Iuli

acum 13 ani

Adica dintotdeauna de cand te stii, nu poti atinge capul penisului de durere sau de usturime?! Capul penisului este f sensibil deci un anume disconfort e normal la un barbat necircumcis. Insa nu o durere sau usturime mare. Sa inteleg ca nu il poti spala spre exemplu? Dar de ex daca incerci sa folosesti niste crema (gel, lubrifiant, crema de maini, lotiune de corp orice) cand atingi, tot asa te doare?

RaduuuJ

acum 13 ani

Nu, nu il pot spala...si nici macar daca dau cu ceva pe el... habar nu am.... nu stiu ce sa spun. Ce ar putea sa fie?

Iuli

acum 13 ani

O hipersensibilitate sau o afectiune cronica. Mai ales daca nu poti spala zona...bine nu e. Iti recomand sa mergi la un dermatolog, mai ales ca spui ca se intampla asa dintotdeauna. Vorbeste cu tatal tau, nu iti fie rusine, e barbat si a fost si el de varsta ta. Daca nu poti, vorbeste cu mama ta, te va intelege si pt ea cel mai important e sa fii sanatos. Daca e vorba de vreo afectiune (cum ar fi o ciuperca sau alta problema), daca nu o tratezi se poate ajunge si la infertilitate si nu e de glumit.

RaduuuJ

acum 13 ani

Ok...Multumesc mult! Dar nu stiu ce o sa fac in continuare....

Iuli

acum 13 ani

Pai cum...de ce nu stii? Ti-am zis doar.

RaduuuJ

acum 13 ani

Pai la doctor nu cred ca o sa merg...iar parintii nu o sa ii intreb...poate o sa gasesc un unguent ceva care sa ma ajute...asta e...

Iuli

acum 13 ani

Nu inteleg de ce sa nu mergi la doctor si sa nu vorbesti cu parintii tai. Sunt singurii care te pot ajuta. Singur iti poti face mai rau si ai putea regreta apoi. In fine, eu ti-am zis ce risti, mai departe este decizia ta.

Succes!

Iuli

acum 13 ani

Am uitat sa spun si ca cel mai probabil nu vei putea avea raport sexual din aceasta cauza si cu cat amani mai mult, cu atat va fi mai greu de tratat. Nu cred ca vrei sa ajungi intr-o situatie penibila la primul contact sexual. Inca o data, e decizia ta.

GaBy

acum 11 ani

si pe mine eu am 15 ani

Sorin

acum 10 ani

Buna'''''''' am si eu 20 de ani si cand imi ating capu penisuli ma ustura ce as putea face va rog ajutati ma

Ionut

acum 10 ani

aceeasi problema am si eu...am 18 ani...si nu stiu ce sa fac...eu pot sa ma spla cand il decalotez dar ma ustura putin...si nu stiu de ce...nu am avut decat un act sexual pana akm

Utilizator11542372583

acum 5 ani

Aceeiasi chestie am si eu exista vreo crema s au ceva ?