bubite umflate

Boli genitale masculine

Postata de Radu florian cu 2 luni in urma.

Buna seara! Mia aparut pe penis bubite umflate cu un fel de zama si o chestie alba si mincarimi in zona afectata

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Se pare ca semnele pe care le descrii indica o posibila infectie cu o boala cu transmitere sexuala, cum ar fi hpv sau herpes. Este foarte important sa mergi la medic cat mai repede posibil, deoarece aceste afectiuni nu dispar de la sine si necesita tratament. Totodata, pana cand primesti un diagnostic, ar fi bine sa eviti contactul sexual pentru a nu risca raspandirea infectiei.
In plus, atentia pentru igiena personala este esentiala pentru a preveni agravarea simptomelor.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-cu-transmitere-sexuala/cele-mai-des-intalnite-boli-cu-transmitere-sexuala_19408