Au apărut niște pete pe capul penisului, și mă ustură pielea de pe penis! Cu ce pot să tratez??

Boli genitale masculine

Postata de Utilizator11708162166 cu 2 luni in urma.

Probleme de usturime la penis!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Simptomele pe care le descrii pot fi cauzate de o varietate de condiții, inclusiv infecții cu transmitere sexuala cum ar fi herpes sau HPV, dermatite, psoriazis, balanite sau alergii. Pentru a trata simptomele, este important sa obții un diagnostic corect, așa ca ar trebui sa mergi la un medic. Intre timp, evita orice produs care ar putea irita zona, cum ar fi sapunuri parfumate sau lenjerie neadecvata.

Nu încerca sa tratezi aceste simptome acasă fără un diagnostic corect - ar putei inrautați problemele daca tratamentul pe care îl alegi nu este corect pentru condiția pe care o ai.

Retine ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consulti un medic in legatura cu situatia ta specifica si sa urmezi recomandarile acestuia. Alege un medic specialist potrivit pentru tine: www.clickmed.ro/medic/urologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-masculine/cauzele-aparitiei-punctelor-petelor-rosii-de-la-nivelul-penisului_17958