Am o mica durere in zona testiculelor?

Boli genitale masculine

Postata de Utilizator11701609403 cu 4 luni in urma.

Buna ziua.
De cateva zile am o mica durere in zona testiculelor că o înțepătură cu mic curent, durerea este la baza testiculului stang(dedesubt) dar mai mult spre baza picioruluisi nu este o durere permanenta, plus că un mic nodul(jumătate de bob de mazăre)mai sus cu 10cm pe stinghia piciorului tot stânga. Mă puteți ajuta cu o părere va rog frumos?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 luni

Buna ziua,

Durerea si prezenta unui nodul pot fi semne a mai multor conditii, cum ar fi inflamatia testiculului (orhita), inflamatia epididimului (epididimita), hernia inghinala sau chiar o problema a venelor in acea zona.

In cazul in care durerea persista sau devine mai intensa, recomandam sa consulti un medic sau un urolog pentru o evaluare adecvata. Un examen fizic si, posibil, teste suplimentare, cum ar fi o ecografie, pot fi necesare pentru a determina cauza exacta a simptomelor tale si pentru a primi tratamentul adecvat.

Este intotdeauna important sa nu ignori sau sa amani investigarea acestor simptome pentru a evita eventualele complicatii.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-masculine/orhita-inflamatia-testiculului_613