Ajutor?

Boli genitale masculine Abdomenul acut

Postata de Utilizator11557321913 cu 4 ani in urma.

Buna ziua. De ce ceca timp ma confrunt cu durwri abdominale, partea dreapa. Simt o usoara presiune cateodata. Lucrez in depozit si mentionez ca nu am probleme la ridicat, nu cred sa fie vorba de o hernie inghinala. In schimb cand merg, cateodata am crampe abdominale prezente in partea de jos dreapta. Am resimtit simptomele de craciun 2018 dar au disparut de la sine dar in urma cu 2 saptamani s-au intors. Am resimtit o puternica durere in scrotul drept, iar testicolul drept este mai lasat decat cel stang si deastfel, mai rosu dar nu doare. Abdomenul este lejer umflat in zona ovarelor la femei. Posobil epididimita? A mai pstit cineva la fel? Multumesc anticipat. Am sa merg la o ecografie zilele astea. Multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-masculine/epididimita-inflamatia-testiculelor_17266

Utilizator11557321913

acum 4 ani

Am fost la un gp, fiind in anglia, nu au considerat problema o urgenta si m-au contactat telefonic, sugerand medicamente anti spastice. Am inceput sa iau 2-3 pastile pe zi, uneori problemele dispar, dar revin dupa cateva zile. Am avut probleme de greata uneori dar au exclus apendicita deoarece nu doare la palpare absolut nimic.