vreau un sfat

Boli genitale feminine

Postata de Cristina315107712 cu 15 ani in urma.

buna!!! va rog sa ma ajutati si pe mine cu o problema.este adevarat ca daca fata nu ajunge la orgasm nu poate ramane insarcinata?pt k asa mi-a spus cineva.va rog din suflet sa-mi raspundeti.

Raspunsuri (5)

gherghina5107627

acum 15 ani

nu este adevarat.poti ramane insarcinata 100%.un medic din franta mia spus.si chiar propia mama s zis ca pe mine m-a facut fara sa aiva orgasm

ana -maria80228

acum 15 ani

poti ramane insarcinata chiar daca nu ai orgasm ,
am intalnit o doamna care avea 2 copii si nu a avut orgasm pana dupa ce a nasut .

Paul69

acum 15 ani

draga nu te baza pe asta eu am facut baiatul fara sa am orgasm si la mult timp am avut orgasm cam la doi ani dupa

adriana36106933

acum 15 ani

daca nu are orgasm nu inseamna ca nu are ovulatie,sau ca nu se produce fecundatia.Deci raspunsul este clar,DA,poate armane gravida si fara orgasm!

andrei178

acum 15 ani

Orgasmul si posibilitatea de a ramane insarcinata nu p***ancid, adica poti sa nu ai orgasm si sa ramai insarcinata. Odata ce sperma poate patrunde in vagin este posibila sarcina, spermatozoizii putand "inota" pana la ovul. De aceea nici spalaturile pe care le practica unele femei numa contact sexual nu exclud sarcina. Deci...trebuie sa te protejezi fie cu pilule contraceptive, fie cu prezervativ (cel mai sigur) pentru a evita o sarcina nedorita. Sanatate!