virusul papanicolau

Boli genitale feminine

Postata de mariana370129049 cu 15 ani in urma.

am acest virus!sant disperata nu mai dorm uneori nopti intregi!am facut conizatie...si nu am scapat...analiza dupa 3 luni aiesit la fel LSIL 1/2 de grad jos ,nu am cancer dar pot face!cum voi mai fi eu bine?barbatul daca il are ,si eu voi mai fi vreodata bine il voi lua iar?..care sant urmarile la barbati?..daca am facut conizatie..ce urmeaza acum? astept rezultatul..de la biopsie..dar am o frica ca nu mai stiu uneori ce sa fac!va rog daca cunopasteti cazuri asemanatoare raspundetimi..am un copil,,dar imi mai doream unul...am 36 de ani!...

Raspunsuri (3)

cristina

acum 14 ani

nu stiu ce ai facut pina acum dar am facut si eu un test pe linga faptul de denumiri chimice am vazut in rezultat ca scria grupa II acum nu stiu ce inseamna o sa fac si anul asta dupa 20 ani sau daca ai o viata activa sexual se face o data pe an

LOREDANA29105959

acum 14 ani

Am virusul HPV. De 1 an am descoperit. Ginecologul mi-a zis ca trebuie sa merg sa-mi cauterizeze negii. De cateva am avut mancarimi in zona genitala si acum usturimi. E din cauza condiloamelor? Apar altele?

cristina

acum 14 ani

am facut si eu conizatie dar rezultatele mi-au iesit bune . am 43 de ani si m-i s-a intamplat acum 2 ani de atunci imi fac din 6 in 6 luni papanicolau si sunt bine dar sa stii ca trebuie sa incerci sa gandesti pozitiv si sa ai tot timpul ocupat sa nu ai timp de jelit .nu uita ca foarte multe boli le facem pe baza psihica.eu am 2 copii si la varsta mea am inceput un curs de posliceal asist.med.generalist pe langa un loc de munca de contabila.bafta si creste-l pe cel mic cu bucurie