Vaginita bacteriana

Boli genitale feminine

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

si eu am urmat tratament 6 saptamani dar nu stiu dc nu mi-a fost eficient. dupa descrieri si simptome(care nu le prea prezint) s pare k am candida albicanis. oricum tratamentul zic eu k a fost apa d ploaie(cate 1 capsula d ketoconazol/sapt timp d 6 sapt, lomexin unguent 2% dim si seara, spalaturi cu femigin b, azitrox 1 comprimat/zi timp d 3 zile)...cam scurt tratament(zic eu)

Raspunsuri (6)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

sufar de vaginita de foarte mult timp shi as dori sa aflu un tratament care m-ar putea ajuta

comentarii utilizatori

acum 15 ani

prietena mea are scurgeri de vagin de culare alba,dar nu e lichid e ca"branza"nu o doare nimic ,nu are usturimi nimik.imi putetti spune ce are?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am fost diagnosticata cu vaginita bacteriana si anexita am urmat un tratament dar nu mia ajutat acum am inceput un alt tratament cu ovule cervugid as dori sa stiu daca sunt bune

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am arsuri si dureri la exterior si interiorul vaginului, fara scurgeri. Am fost la medicul ginecolog si a spus ca nu am nimic ginecologic. Am fost si la dermatologie si mi-a zis ca nu am nimic. Va rog dati-mi un sfat, nu stiu ce sa mai fac. Va multumesc!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am scurgeri de vagin de culoare alb-galbui, dar nu miroase urat si am mancarimi.am asta de cateva zile!imi puteti spune ce am?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am uitat sa specific ca am in vagin niste secretii albe ca si drojdia.nu cred k are legatura asta cu faptul ca acum cateva zile am luat pastila de a doua zi.este prima data cand imi apare asa ceva!