Umflatura?

Boli genitale feminine

Postata de valentin41 cu 4 ani in urma.

Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema;
Incepand cu luna iunie, un urma unor exercitii sportive am inceput sa simt o presiune in vagin. Acea presiune inceta imediat ce ma asezam si renuntam la sport. Dupa aproape 2 luni presiunea o simtram din ce in ce mai des, iar la inceputul lunii septembrie am simtit pe langa presiune si o umflatura in partea dreapta la perineu. Vreau sa precizez ca acea umflatura nu aparea mereu, in special cand faceam efort. M-am speriat si am mers la ginecologie unde mi-am facut un consult, spunandu-i mmedicului ce problema am, ba chiar am spus ca suspectez sa nu am prolaps. Am spus asta ca atunci cand am mers la medic nu era iesita umflatura. Dupa consult mi s-a spus ca nu am prolaps si ca este o hernie femurala. A fost chemat medicul chirurg si astfel am ajuns sa fac operatie de hernie la sfarsitul.lunii octombrie. Dupa numai 3 zile de la operatie am constatat ca eu am aceleaai simptome, disconfort, umflatura si presiune. Am vorbit cu medicul si mi s-a spus ca este prea devreme sa se pronunte. Dupa 3 saptamani de la operatie am facut un RMN pe cont propiu si l-am trimis medicul chirurg, acesta trimitandu-ma la ginecologie ca nu are cum da ma ajute.
La jumatatea lunii decembrie am mers iar la ginecolog, am repetat toate analizele, am facut eco transvaginala si mi s-a spus ca nu am nimic, suspectand medicul ginecolog ca ar fii hernie netratata. Si de data asta nu era iesita umflatura.
Acum vin cu rugamintea de a ma indruma unde sa ma duc?
Chirurgul ma trimite la ginecolog, iar acesta din urma spune ca nu am nimic.
Daca era prolaps nu se vedea la consult?
Este posibil ca medicul chirurg sa nu-si fi facut treaba sau pur si simplu nu stie ce sa faca si ma paseaza? Acum nico nu mai am incredere in dumnealui, desi a fost destul de scump.
Ce medic imi recomandati?
As prefera la stat si poate cineva care nu cere bani

Raspunsuri (1)

Bogdannn1107

acum 2 ani

Buna. am fix aceasi problema cu umflatura in partea dreapta in zona apendicelui iese ca un oulet-nu am hernie probleme de ginecologie etc, tu ce ai rezolvat ?